Każda osoba dotknięta niedosłuchem jest wyjątkowa, a każdy ubytek słuchu – jedyny w swoim rodzaju. Z tego powodu aparaty słuchowe występują w różnych wariantach, które pozwalają odpowiedzieć na indywidualne potrzeby i preferencje użytkownika. Możemy podzielić aparaty słuchowe ze względu na sposób ich noszenia na aparaty zauszne i aparaty wewnątrzuszne. Można też wyróżnić aparaty słuchowe ładowalne oraz modele wyposażone w łączność Bluetooth.

Poznaj rodzaje aparatów słuchowych

APARATY SŁUCHOWE ZAUSZNE

APARATY SŁUCHOWE WEWNĄTRZUSZNE

APARATY SŁUCHOWE ŁADOWANE

APARATY SŁUCHOWE BLUETOOTH

APARATY SŁUCHOWE ZAUSZNE

Są noszone są dyskretnie za małżowiną uszną. Dźwięk dochodzi do ucha poprzez cienki wężyk. Ich szczególnym rodzajem są aparaty słuchowe typu RIC, czyli ze słuchawką w kanale słuchowym oraz SLIM-RIC o charakterystycznym, smukłym kształcie. Aparaty słuchowe zauszne mają zwykle większe możliwości technologiczne.

APARATY SŁUCHOWE WEWNĄTRZUSZNE

To małe modele, które umieszcza się bezpośrednio w przewodzie słuchowym. Dzięki swojemu umiejscowieniu w uchu stanowią szczególnie dyskretne rozwiązanie. Można wyróżnić aparaty słuchowe w obudowie indywidualnej oraz modele do natychmiastowego dopasowania, które wykorzystują silikonowe kopułki. Istnieją także aparaty słuchowe z wyglądu przypominające bezprzewodowe słuchawki douszne.

APARATY SŁUCHOWE ŁADOWALNE

Ładowalne modele aparatów słuchowych posiadają wbudowany akumulator litowo-jonowy. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany baterii. Brak komory baterii sprawia też, że są solidniejsze i bardziej szczelne. Dostępne ładowarki często mają wbudowany powerbank, mogą pełnić funkcję etui albo pozwalają dezynfekować i osuszać aparaty słuchowe.

APARATY SŁUCHOWE BLUETOOTH

Od smartfonu po buty sportowe, właściwe akcesoria pomagają wyciągnąć więcej i polepszyć jakość życia. To samo jest teraz możliwe dla Twojego słyszenia.Słyszenie tego, co ważne teraz jest szczególnie istotne w zajętym świecie, gdzie przegapione słowo może oznaczać przegapioną okazję.