Google+ ABAMED Aparaty Słuchowe. Dzień Dobry :-) - TYPY APARATÓW SŁUCHOWYCH

TYPY APARATÓW SŁUCHOWYCH

Aparaty słuchowe można podzielić na różne typy. Istnieją dwie podstawowe grupy aparatów: aparaty zauszne oraz aparaty wewnątrzuszne. Dobór odpowiedniego typu aparatu zależy od stopnia i rodzaju ubytku słuchu oraz budowy ucha, jak również indywidualnych wymagań pod względem technologii i wzoru. Protetyk słuchu chętnie służy pomocą w tych sprawach.

Z pewnością doradzi jaki rodzaj aparatu słuchowego byłby najlepszy do Twoich potrzeb.
APARATY SŁUCHOWE ZAUSZNE 

5Aparaty te noszone są za małżowiną uszną, a dźwięk dochodzi do ucha poprzez cienki wężyk, na końcu którego znajduje się wkładka uszna. Zapewnia ona pewność mocowania i doskonały odbiór dźwięku. W przypadku aparatu z dopasowaniem otwartym, wkładka uszna ma postać maleńkiej silikonowej nakładki, która nie zamyka przewodu słuchowego. W rezultacie dźwięk jest słyszany w sposób naturalny. Nowoczesne aparaty słuchowe zauszne nadają się niemalże do każdego rodzaju ubytku słuchu i zapewniają dyskretne rozwiązanie oraz wysoki komfort noszenia.APARATY SŁUCHOWE WEWNĄTRZUSZNE aparat wewn uszn opis

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne nosi się bezpośrednio w uchu. Są one wykonywane na wymiar, w zależności od budowy ucha danej osoby. Elektronika oraz bateria znajdują się w środku małej obudowy wykonywanej indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wycisku ucha.